Difference between revisions of "Template:Product IPC"
| Line 162: | Line 162: | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N51BL22|N51BI22]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N51BL22|N51BI22]] | ||
|[[File:N51BD22.png|100px]] | |[[File:N51BD22.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_5MP_Fixed_MiniDome_Network_Camera_N51BL22_N51BL23_v001_007.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
| Line 197: | Line 197: | ||
|[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HFW83A1EN_Z|DH-IPC-HFW83A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HFW83A1EN_Z|DH-IPC-HFW83A1EN-Z]] | ||
|[[file:HFW83A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HFW83A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_IR_3MP_Varifocal_Bullet_DH-IPC-HFW83A1EN-Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | ||
|- | |- | ||
| Line 212: | Line 212: | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW52A1EN_Z|DH-IPC-HFW52A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW52A1EN_Z|DH-IPC-HFW52A1EN-Z]] | ||
|[[file:HFW82A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HFW82A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_2MP_Varifocal_Bullet_DH-IPC-HFW52A1EN-Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW52A1EN_Z|DH-IPC-HDBW52A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW52A1EN_Z|DH-IPC-HDBW52A1EN-Z]] | ||
|[[file:HDBW52A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW52A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_2MP_Varifocal_MiniDome_DH-IPC-HDBW52A1EN-Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW54A1EN_Z|DH-IPC-HFW54A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW54A1EN_Z|DH-IPC-HFW54A1EN-Z]] | ||
|[[file:HFW82A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HFW82A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_4MP_Varifocal_Bullet_DH-IPC-HFW54A1EN-Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW54A1EN_Z|DH-IPC-HDBW54A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW54A1EN_Z|DH-IPC-HDBW54A1EN-Z]] | ||
|[[file:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:201701260009919_Pro_IR_4MP_Varifocal_MiniDome_DH-IPC-HDBW54A1EN-Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW44A1FN_AS|DH-IPC-HDBW4421EN]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW44A1FN_AS|DH-IPC-HDBW4421EN]] | ||
|[[file:HDBW44A1FN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW44A1FN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_4MP_Fixed_MiniDome_DH-IPC-HDBW44A1FN-AS_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW44A1FN_AS|DH-IPC-HDBW44A1FN]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW44A1FN_AS|DH-IPC-HDBW44A1FN]] | ||
|[[file:HDBW44A1FN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW44A1FN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_4MP_Fixed_MiniDome_DH-IPC-HDBW44A1FN-AS_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW42A1EN_AS|DH-IPC-HDBW42A1EN]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW42A1EN_AS|DH-IPC-HDBW42A1EN]] | ||
|[[file:HDBW42A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW42A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_2MP_Fixed_MiniDome_DH-IPC-HDBW42A1EN-AS_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW44A1FN_AS|DH-IPC-HDBW44A1FN-AS]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW44A1FN_AS|DH-IPC-HDBW44A1FN-AS]] | ||
|[[file:HDBW44A1FN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW44A1FN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_4MP_Fixed_MiniDome_DH-IPC-HDBW44A1FN-AS_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW42A1FN_AS|DH-IPC-HDBW42A1FN-AS]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HDBW42A1FN_AS|DH-IPC-HDBW42A1FN-AS]] | ||
|[[file:HDBW42A1FN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW42A1FN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_2MP_Fixed_MiniDome_DH-IPC-HDBW42A1FN-AS_IVS_v001_002.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW42A1EN|DH-IPC-HFW42A1EN]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW42A1EN|DH-IPC-HFW42A1EN]] | ||
|[[file:HFW44A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HFW44A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Pro_IR_2MP_Fixed_Bullet_DH-IPC-HFW42A1EN_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW44A1EN|DH-IPC-HFW44A1EN]] | |[[USA/IPCamera/Pro/DH_IPC_HFW44A1EN|DH-IPC-HFW44A1EN]] | ||
|[[file:HFW44A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HFW44A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:201701241202696_Pro_IR_4MP_Fixed_Bullet_DH-IPC-HFW44A1EN_IVS_001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | |{{Template:DH_IPC-HX4X2X-Themis}} | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:12, 20 November 2018
| Models | Image | Specifications | Firmware |
|---|---|---|---|
| N28BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N28BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BA4 | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N68BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N68BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BR4 | Build Date: 09-30-2021
| ||
| N68BR4 | Build Date: 09-30-2021
| ||
| N68BR4V | Build Date: 09-30-2021
| ||
| DH-IPC-HF8835FN | Build Date: 06-19-2019
| ||
| N45BB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25BL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45BL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45BA5 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25BA5 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CM5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N65CB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N65CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CL5Z-B | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N52BF3Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N52BM3Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BD22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BD23 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BL22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BL23 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BI22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BI23 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N41BD22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N41BK22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| DH-IPC-EBW812A0N | Build Date: 12-27-2016
| ||
| DH-IPC-EBW86A0N | Build Date: 12-27-2016
| ||
| DH-IPC-HDBW83A1EN-Z | Build Date: 12-09-2016
| ||
| DH-IPC-HFW83A1EN-Z | Build Date: 12-09-2016
| ||
| DH-IPC-HDBW82A1EN-Z | Build Date: 12-09-2016
| ||
| DH-IPC-HFW82A1EN-Z | Build Date: 12-09-2016
| ||
| DH-IPC-HFW52A1EN-Z | Build Date: 08-30-2017
| ||
| DH-IPC-HDBW52A1EN-Z | Build Date: 08-30-2017
| ||
| DH-IPC-HFW54A1EN-Z | Build Date: 08-30-2017
| ||
| DH-IPC-HDBW54A1EN-Z | Build Date: 08-30-2017
| ||
| DH-IPC-HDBW4421EN | Build Date: 9-7-2021
| ||
| DH-IPC-HDBW44A1FN | Build Date: 9-7-2021
| ||
| DH-IPC-HDBW42A1EN | Build Date: 9-7-2021
| ||
| DH-IPC-HDBW44A1FN-AS | Build Date: 9-7-2021
| ||
| DH-IPC-HDBW42A1FN-AS | Build Date: 9-7-2021
| ||
| DH-IPC-HFW42A1EN | Build Date: 9-7-2021
| ||
| DH-IPC-HFW44A1EN | Build Date: 9-7-2021
| ||
| DH-IPC-HFW42A1SN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW44A1SN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW42A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW44A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW42A1MN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW44A1MN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-EB55A0N | [URL |
Build Date: 9-7-2015
| |
| DH-IPC-EB54A0N | [URL |
Build Date: 9-7-2015
| |
| DH-IPC-HFW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW21A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW21A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0600B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW13A0SN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW13A0SN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW13A0EN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW13A0EN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
|