Difference between revisions of "Template:Product IPC"
| Line 42: | Line 42: | ||
|[[USA/IPCamera/Fisheye/NK8BR4|NK8BR4]] | |[[USA/IPCamera/Fisheye/NK8BR4|NK8BR4]] | ||
|[[File:NK8BR4.png|100px]] | |[[File:NK8BR4.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_12MP_Panoramic_FisheyeCamera_NK8BR4_v001_006.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Nova2}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Nova2}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Fisheye/N68BR4|N68BR4]] | |[[USA/IPCamera/Fisheye/N68BR4|N68BR4]] | ||
|[[File:NK8BR4.png|100px]] | |[[File:NK8BR4.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_6MP_Panoramic_FisheyeCamera_N68BR4_v001_005-1.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Nova2}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Nova2}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Fisheye/N68BR4V|N68BR4V]] | |[[USA/IPCamera/Fisheye/N68BR4V|N68BR4V]] | ||
|[[File:NK8BR4.png|100px]] | |[[File:NK8BR4.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_6MP_Panoramic_FisheyeCamera_Panamorph_N68BR4V_v001_005-1.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Nova2}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Nova2}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Ultra/DH IPC HF8835FN|DH-IPC-HF8835FN]] | |[[USA/IPCamera/Ultra/DH IPC HF8835FN|DH-IPC-HF8835FN]] | ||
|[[File:DH-IPC-HF8835FN.jpg|100px]] | |[[File:DH-IPC-HF8835FN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_8MP_Network_Box_Camera_DH-IPC-HF8835FN_v001_002.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Wei-Nova2}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Wei-Nova2}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N45BB5Z|N45BB5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N45BB5Z|N45BB5Z]] | ||
|[[File:N84BB14(I).png|100px]] | |[[File:N84BB14(I).png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_N45BB5Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N45CB5Z|N45CB5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N45CB5Z|N45CB5Z]] | ||
|[[File:N25CB5Z.png|100px]] | |[[File:N25CB5Z.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_4MP_VarifocalBullet_NetworkCamera_ePoE_N45CB5Z_v001.002.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N25BL5Z|N25BL5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N25BL5Z|N25BL5Z]] | ||
|[[File:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | |[[File:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_N25BL5Z_IVS_v001_004.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N25CL5Z|N25CL5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N25CL5Z|N25CL5Z]] | ||
|[[File:N25CL5Z.png|100px]] | |[[File:N25CL5Z.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_2MP_VarifocalDome_NetworkCamera_ePoE_N25CL5Z_v0001.002.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N45BL5Z|N45BL5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N45BL5Z|N45BL5Z]] | ||
|[[File:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | |[[File:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_N45BL5Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N45CL5Z|N45CL5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N45CL5Z|N45CL5Z]] | ||
|[[File:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | |[[File:HDBW54A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_4MP_VarifocalDome_NetworkCamera_ePoE_N45CL5Z_v001.002.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
| − | |||
| − | |||
| − | |||
| − | |||
| − | |||
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N45BA5|N45BA5]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N45BA5|N45BA5]] | ||
|[[File:N45BA5.jpg|100px]] | |[[File:N45BA5.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_LITE_4MP_Box_NetworkCamera_N45BA5_v001_002.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N25BA5|N25BA5]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N25BA5|N25BA5]] | ||
|[[File:N45BA5.jpg|100px]] | |[[File:N45BA5.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_2MP_Box_NetworkCamera_N25BA5_v001_001.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N85CM5Z|N85CM5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N85CM5Z|N85CM5Z]] | ||
|[[File:N85CM5Z.png|100px]] | |[[File:N85CM5Z.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_8MP_VarifocalEyeball_NetworkCamera_ePoE_N85CM5Z_v001.001-1.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Pro/N85CL5Z|N85CL5Z]] | |[[USA/IPCamera/Pro/N85CL5Z|N85CL5Z]] | ||
|[[File:N85CL5Z.png|100px]] | |[[File:N85CL5Z.png|100px]] | ||
| − | | | + | | |
|{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX5X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:00, 20 November 2018
| Models | Image | Specifications | Firmware |
|---|---|---|---|
| N28BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N28BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BA4 | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N68BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N68BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BR4 | Build Date: 09-30-2021
| ||
| N68BR4 | Build Date: 09-30-2021
| ||
| N68BR4V | Build Date: 09-30-2021
| ||
| DH-IPC-HF8835FN | Build Date: 06-19-2019
| ||
| N45BB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25BL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45BL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45BA5 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25BA5 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CM5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CB5Z | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N65CB5Z | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N65CL5Z | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N45CL5Z-B | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N52BF3Z | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N52BM3Z | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N51BD22 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N51BD23 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N51BL22 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N51BL23 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N51BI22 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N51BI23 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N41BD22 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N41BK22 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| DH-IPC-EBW812A0N | [URL |
Build Date: 12-27-2016
| |
| DH-IPC-EBW86A0N | [URL |
Build Date: 12-27-2016
| |
| DH-IPC-HDBW83A1EN-Z | [URL |
Build Date: 12-09-2016
| |
| DH-IPC-HFW83A1EN-Z | [URL |
Build Date: 12-09-2016
| |
| DH-IPC-HDBW82A1EN-Z | [URL |
Build Date: 12-09-2016
| |
| DH-IPC-HFW82A1EN-Z | [URL |
Build Date: 12-09-2016
| |
| DH-IPC-HFW52A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW52A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW54A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW54A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW4421EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW44A1FN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW42A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW44A1FN-AS | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW42A1FN-AS | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW42A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW44A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW42A1SN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW44A1SN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW42A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW44A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW42A1MN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW44A1MN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-EB55A0N | [URL |
Build Date: 9-7-2015
| |
| DH-IPC-EB54A0N | [URL |
Build Date: 9-7-2015
| |
| DH-IPC-HFW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW21A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW21A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0600B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW13A0SN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW13A0SN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW13A0EN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW13A0EN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
|